Dieta po francouzsku

Taky je vám dodržování drastických diet cizí? Vyzkoušejte hubnutí po francouzsku! Pokud jste se někdy v téhle zemi ocitli, určitě jste si všimli, jak jsou Francouzsky šarmantní a štíhlé. Zároveň, pokud trochu znáte jídelníček Francouzů, musí vám právě tato skutečnost být nelogická. Jak všichni víme, ve Francii se často konzumuje pečivo, tučné sýry a vína. Takhle se přece zhubnout nedá, pomyslíte si.

Zdravý životní styl a kvalita jídel

Vše spočívá ve zdravém životním stylu a také v tom, že Francouzi dávají přednost menším porcím kvalitního jídla, ne naopak, jak je tomu u nás v České republice. Češi se často přejídají ne zrovna zdravými jídly. Francouz jídlo nedojí, pokud se už cítí sytý.

Z dlouholetých statistik vyplývá, že obezita, nadváha a nejrůznější další civilizační nemoci jsou u nás mnohem častějším jevem, než ve Francii. Předejít tomu můžeme výběrem kvalitnějších potravin a zdravým životním stylem. Francouzská dieta je proto poměrně zavádějící název. Francouzi vlastně ani dietu nedrží.

Francouzi si neodepírají dobrá a kvalitní jídla

V jídelníčku Francouzů se velmi často vyskytuje kvalitní maso, víno, lahodné sýry, máslo, ale i čokoláda. Francouzi si ale narozdíl od nás zakládají na výběru kvalitních potravin, potřebují vědět alespoň základní informace o jejich složení a často je nakupují přímo od známých farmářů a pěstitelů. Kvalitní potraviny si Francouzi umí také patřičně vychutnat. Ve Francii je jídlo něco jako společenská událost.

Jak na to? Naservírujte si na talíř menší porci kvalitního jídla a udělejte si na něj čas, nejezte z povinnosti! Každé sousto si vychutnejte, nejezte ve stresu. Nasyceni se tak budete cítit mnohem dříve!

  • Vybírejte pouze kvalitní potraviny, nejlépe od místních farmářů
  • Nejezte ve spěchu, na jídlo si udělejte čas a klid
  • Jezte pomalu a každé sousto si vychutnejte
  • Nekupujte polotovary – mnohem lepší jsou čerstvé suroviny
  • Kvalitní víno klidně zařaďte do svého jídelníčku, ale nepřesáhněte hranici jedné sklenky denně
  • Více se pohybujte, choďte na procházky, jezděte na kole

Pro koho je francouzská dieta ideální? Především pro ty, kteří se rádi dobře nají, ale zároveň by chtěli zhubnout nějaké to přebytečné kilo. Podle diety po francouzsku nikdy nebudete nuceni se v jídle omezovat, ale dbát budete muset na jeho kvalitu a množství.

 

Ohodnoťte článek
< Předchozí článek
Dieta podle krevní skupiny AB

Diskuze Dieta po francouzsku (1 komentář )

  1. Honzajs 6.1.2016 at 20:51 - Reagovat

    Souhlasím, Francouzi opravdu jedí jinak (především kvalitněji) než my Češi. Tato “dieta” je ale vhodná spíš pro ty, kteří nepotřebují zhubnout víc jak 5 – 10 kg. Myslím, že k většímu úbytku kil člověk opravdu musí změnit jídelníček.

Váš komentář