Dieta podle krevní skupiny 0

O dietě podle krevních skupin jste se určitě už doslechli. Nejedná se o žádnou novinku, ale přesto je stále v kurzu. Základem je myšlenka, že existují potraviny, které jsou méně nebo více vhodné pro určitou krevní skupinu. Některé z potravin také dokáží pomoci s hubnutím.

Samozřejmě musíte vědět, jakou krevní skupinu máte a dobré je také znát krevní typ. Existují totiž 4 krevní skupiny, ale zároveň i několik desítek krevních typů.

Říká se také, že nejde o dietu v pravém slova smyslu, ale spíše o způsob stravování nebo jakýsi návod na to, co je pro konkrétní krevní skupinu vhodné a jakých potravin se spíše vyvarovat. Mylné může být upínání se na konkrétní krevní skupinu, protože krevnímu typu může zrovna vyhovovat potravina, kterou krevní skupina vylučuje.

Po čem lidé s krevní skupinou 0 nejvíc přibírají?

Váhový přírůstek je u lidí s krevní skupinu 0 způsoben především díky glutenu – lepku. Ten je obsažen především v celozrnných výrobcích a pšeničných klíčcích. Tím, jak lepkové lektiny působí, porušuje se metabolismus inzulínu a efektivní využití kalorií je tak narušeno.

Místo, aby vám celozrnné výrobky a pšenice dodávaly energii, tak zpomalují metabolismus.

Podobný účinek, i když ne tak silný, má na jedince s krevní skupinou 0 také kukuřice, fazole a jiné luštěniny, například čočka. Lektiny se ukládají do svalové tkáně a využívání kalorií neprobíhá tak, jak má.

Vhodné potraviny pro jedince s krevní skupinou 0

Co jíst, pokud máte krevní skupinu 0 a chcete shodit nějaké to přebytečné kilo? Dobré je omezit porce potravin a vybírat si libové maso. Kromě toho úspěchu dosáhnete také výběrem potravin s blahodárnými účinky na váhový úbytek. Patří mezi ně například:

  • maso, ryby, ovoce a zelenina, víno, zelený čaj, pivo a zeleninové šťávy. Vaši váhu pomůžou zredukovat také mořské řasy, kapusta, brokolice nebo špenát.

Jaká jídla jsou méně vhodná nebo nevhodná?

Pokud máte krevní skupinu 0, vyvarujte se nadměrné konzumaci pšenice, obilovin, fazolí, čočky, květáku, hořčice a růžičkové kapusty. Ve všech případech se jedná o potraviny, které dokáží zapříčinit přibírání na váze.

Kromě těchto nejsou příliš vhodné ani banány, kukuřice, zelí, mandarinky, houby, melouny, jahody, káva, mléčné výrobky, limonády, skořice, ocet, pomerančová šťáva nebo černý čaj.

Máte krevní skupinu 0? Zvládli byste dietu podle své krevní skupiny nebo vám naopak chutnají jídla, která pro vás nejsou příliš vhodná?

 

Dieta podle krevní skupiny 0 2 x hlasováno
< Předchozí článek
Dieta podle krevní skupiny B
Další článek >
Paleo dieta

Diskuze Dieta podle krevní skupiny 0 (2 Komentářů )

  1. Akena 27.2.2016 at 11:21 - Reagovat

    Podle vhodných a nevhodných potravin jsem si vždycky myslela, že mám krevní skupinu A. Tíhla jsem spíš k vegetariánství a maso bych z jídelníčku klidně mohla vyloučit. Bez pečiva a pšenice se vlastně taky neobejdu. V těhotenství jsem se dozvěděla, že mám 0, která ke mně vůbec nesedí. Možná je třeba tuto dietu brát jako návod co by člověk měl vyloučit, co omezit…

  2. Kobliha 29.2.2016 at 13:42 - Reagovat

    Já z počátku tomu nevěřil ale musím říct, že asi něco na tom bude.

Váš komentář