Dieta podle krevní skupiny A

Přestože dieta podle krevních skupin není žádnou novinkou a většina z vás už o ní určitě slyšela, drží se v kurzu i v současné době. Základem je myšlenka, že pro každou krevní skupinu existují méně vhodné, vhodné nebo nevhodné potraviny. Některé z nich zapříčiňují přibírání na váze, jiné vám zase pomohou pokud budete chtít držet dietu.

Rozlišujeme celkem 4 krevní skupiny (A, B, AB a O), avšak rozeznáváme navíc několik desítek krevních typů a právě na nich také při tomto druhu diety hodně záleží. Někdy se může stát, že vaše krevní skupina vylučuje banány, ale vašemu krevnímu typu naopak sedí.

Po čem lidé s krevní skupinou A přibírají nejvíc?

V řadě vlastností je krevní skupina A opakem krevní skupiny 0. U ní totiž živočišné potraviny urychlují metabolismus, ovšem na skupinu A mají zcela opačný účinek. Zatímco červené maso dodává skupině 0 potřebnou energii, u lidí s krevní skupinou A způsobuje menší výkonnost a nedodává jim takovou energii. Tuto potravinu krevní skupina tráví velmi pomalu, čímž dochází také k nechtěnému zadržování tekutin.

Maso skladuje krevní skupina A ve formě tuku. Pro krevní skupinu 0 je maso jako palivo, protože žaludek jedinců s touto krevní skupinou má vysoký obsah kyseliny, která dokáže maso perfektně strávit. Žaludek lidí s krevní skupinou A má nízký obsah kyseliny, což je důsledek adaptace dávných předků, kteří se živili čistě rostlinnou stravou. Maso obecně krevní skupině A nevyhovuje.

To samé platí i o mléčných výrobcích, které tato krevní skupina špatně tráví a zpomalují metabolismus. Nasycené tuky, na něž jsou mléčné výrobky bohaté, ohrožují u krevní skupiny A srdce a vedou také k obezitě.

Pšenici krevní skupina A může jíst, ovšem ne v příliš velkém množství kvůli hrozbě překyselení.

Přibírání na váze zapříčiňují také banány, fazole, pšenice a především tučné maso. Nevhodné jsou také kešu a para ořechy, meloun, pomeranče, mandarinky, houby, olivy, brambory, majonéza, kečup, limonády a minerálky.

Potraviny vhodné pro jedince s krevní skupinou A

Krevní skupina A je vegetariánským typem, a proto jí sedí tofu, zelenina, luštěny, ryby a ovoce. Dobré jsou také sójové výrobky, ořechy, nejrůznější semínka, káva, zelený čaj nebo kefír.

Při dietě jezte hodně zeleniny, sóji a dobrý je také ananas. Používejte pouze rostlinné oleje.

Máte krevní skupinu A? Zvládli byste dietu podle své krevní skupiny nebo vám naopak chutnají jídla, která pro vás nejsou příliš vhodná?

Ohodnoťte článek

Váš komentář