Dieta podle krevní skupiny AB

Teorii o dietě podle krevních skupin vypracoval Peter D´Adamo, americký lékař, který dlouholetým pozorováním problematiky dospěl k názoru, že by se strava každého z nás měla odvíjet podle krevní skupiny.

Tato teorie není žádnou novinkou a snad se ani vyloženě nedá nazvat dietou, spíš jakýmsi návodem jak a co jíst, co nám dopomůže k tomu zhubnout pár přebytečných kil.

Jedinci s krevní skupinou AB představují směs zemědělců a kočovníků. Teorie tvrdí, že skupině AB nesedí vše, co nesedí předchozím třem skupinám.

Po čem lidé se skupinou AB nejvíc přibírají?

U krevní skupiny AB se projevuje smíšená dědičnost genů krevních skupin A a B, což v mnohých případech může představovat problém. Stejně jako skupina A máte nízký obsah žaludečních kyselin, ale zároveň máte stejně jako skupina B snadnou adaptaci na maso. Genetika vás tedy předurčila k dobrému přizpůsobení se masu coby potravě, ale zároveň vám k jeho konzumaci chybí dostatek žaludečních kyselin. Díky tomu maso hůře trávíte a v těle se pak ukládá ve formě tuku.

Pokud chce jedinec s krevní skupinou AB držet dietu, je dobré konzumaci masa nevyloučit, ale omezit a navíc doplnit tofu či zeleninou.

Hůře trávíte kukuřici, fazol obecný, sezamová semínka a pohanku. Potíže by vám neměla dělat čočka a arašídy.

Krevní skupině AB nedělá problémy lepek, ale pokud chcete zhubnout, měli byste konzumaci pšenice omezit nebo se jí vyhnout. Při nadměrné konzumaci dochází ke kyselejší reakci ve svalových tkáních. Jedinci se skupinou AB využívají kalorie mnohem účinněji, pokud je reakce ve tkáních jen mírně alkalická.

Lidé s krevní skupinou AB přibírají po červeném mase, které hůře stravují a jejich tělo jej ukládá ve formě tuku. Vyhnout byste se měli také fazoli obecné, semínkům, kukuřici, pohance a pšenici.

Ne zrovna ideální je také zmrzlina, olivy, banány, pomeranče, kečup, limonády nebo černý čaj.

Jaké potraviny pomáhají skupině AB k redukci váhy?

Účinnost metabolismu u krevní skupiny AB zvyšuje například tofu nebo mořské plody. Vhodná je také zelená zelenina, mléčné produkty a ananas.

Skupina AB dobře snáší maso (ryby, krůtu, králíka, skopové a jehněčí), dále mléčné výrobky, zeleninové a ovocné šťávy, těstoviny, ovoce a ořechy.

Máte skupinu AB? Vyhovovala by vám dieta podle vaší krevní skupiny?

Ohodnoťte článek
< Předchozí článek
Další článek >
Dieta po francouzsku

Váš komentář