Dieta podle krevní skupiny B

Dieta podle krevních skupin není žádnou novinkou a většina z vás už o ní určitě slyšela, ale přesto se drží v kurzu i v současné době. Základem je myšlenka, že pro každou krevní skupinu existují méně vhodné, vhodné nebo nevhodné potraviny. Některé z nich zapříčiňují přibírání na váze, jiné vám zase pomohou pokud budete chtít držet dietu.
Rozlišujeme celkem 4 krevní skupiny (A, B, AB a O), avšak rozeznáváme navíc několik desítek krevních typů a právě na nich také při tomto druhu diety hodně záleží. Někdy se může stát, že vaše krevní skupina vylučuje banány, ale vašemu krevnímu typu naopak sedí.

Po čem lidé s krevní skupinou B nejvíc přibírají?

Největší faktor váhového přírůstku je pro skupinu B kukuřice, čočka, pohanka a sezamová semínka. Všechny tyto potraviny způsobují zpomalení metabolismu, únavu a zadržování tekutin v těle a hypoglykémii (vysokému poklesu hladiny cukru v krvi).

Některé z potravin u skupiny B přímo způsobují pokles glykémie. Pokud tyto potraviny ze svého jídelníčku vyčleníte a zaměříte se pouze na ty vhodné, zůstane hladina vašeho krevního cukru po jídle v normě.

Podobně jako u skupiny 0, zpomalují i u krevní skupiny B metabolismus pšenice a lepek. Organismus je hůře tráví a nespaluje tak, jak by bylo ideální. Dochází pak k jejich ukládání ve formě tuku. U skupiny B se však nejedná o zas až tak závažný problém jako u skupiny 0. Pokud ale člověk s krevní skupinou B kombinuje pšenici s čočkou, pohankou či arašídy, výsledek může být stejně katastrofální.

Příliš vhodnými jídly nejsou ani mořské plody, kokos, jablka, zmrzlina, kečup a minerálky.

Pokud máte krevní skupinu B a rádi byste zhubli, je ideální ze svého jídelníčku zcela vypustit pšenici.

Lidé s krevní skupinou B nemají žádné fyziologické překážky ani netrpí trávícími poruchami nebo poruchami štítné žlázy. Pokud tedy lidé s krevní skupinou B omezí nebo zcela vypustí konzumaci nevhodných potravin a zaměří se na ty přínosné, mohou být v dietě velmi úspěšní.

Mléčné výrobky jsou ideální!

Přesto, že strava krevní skupiny B obsahuje mléčné výrobky, nemají tito lidé problémy s udržením své váhy. Naopak! Pokud je konzumace mléčných výrobků umírněná, pomáhá to lidem se skupinou B udržovat metabolickou rovnováhu.

Velmi vhodná je pro skupinu B také zelená zelenina, která velmi podpoří metabolismus. Stejný účinek má také maso (mimo kuřecího a vepřového), vejce, játra a lékořicový čaj. Skupina B dobře snáší též luštěniny, ovoce a olivový olej.

Máte krevní skupinu B? Jak by vám sedla dieta zaměřená právě na vaší krevní skupinu?

Dieta podle krevní skupiny B 1 x hlasováno
< Předchozí článek
Dieta po francouzsku

Diskuze Dieta podle krevní skupiny B (1 komentář )

  1. výživa rastlín 25.2.2017 at 23:28 - Reagovat

    No tak to mám velkou radost! ??A zachovala jste uvedené poměry nebo jste experimentovala?

Váš komentář