Kryolipolýza: způsob, jak se zbavit tukových polštářků

Celou řadu lidí trápí přebytečné tukové polštářky a způsobů, jak se jich zbavit, je hned několik. Patří mezi ně i kryolipolýza neboli liposukce zmražením tukových buněk.

Redukce tukových vrstev může mít celé množství podob a způsobů. Můžete vyzkoušet přechod na zdravou stravu, cvičení, sport, dietu. Mnohdy tyto metody ale nestačí, přebytečného tuku se nám nedaří zbavit, a tak začínáme vyhledávat odbornou pomoc.

Přebytečné tukové polštářky je možné si nechat odstranit chirurgicky, ovšem jedná se o poměrně bolestivý zákrok, který si vyžaduje zotavení. Kryolipolýza patří mezi neinvazivní metody, které vám způsobí snad jen minimum nepříjemných a bolestivých prožitků.

Kryolipolýza a její podstata

Jednou z nejúčinnějších metod, jak se efektivně zbavit přebytečných tukových polštářků, je právě kryolipolýza. Výsledky této metody se dají srovnat s klasickou liposukcí.

Kryolipolýza se využívá především pro redukci tukových polštářků v oblasti břicha, stehen, zadečku, boků a paží. Tato metoda funguje na principu zmražení tukových buněk, k čemuž se využívá speciální přístroj. Díky zmražení a podtlaku dochází k rozpadu tukových buněk, aniž by byla narušena okolní tkáň. Na ochlazení jsou totiž citlivé právě pouze tukové buňky.

Kryolipolýza zničí tukové buňky, ty se během několika týdnů odplaví ven z těla pomocí lymfatického systému coby odpad.

Jak kryolipolýza probíhá?

Celý proces kryolipolýzy zabere přibližně jednu hodinu. Vše probíhá tak, že se na pokožku nanese krycí membrána, která má chránit před působením chladu. Následně se oblast tukových buněk nasaje do hlavice speciálního přístroje, která poté tuto oblast podchlazuje.

Během procesu kryolipolýzy můžete cítit jemný tlak a pocit chladu na konkrétním ošetřovaném místě. Na tyto pocity se dá rychle zvyknout a relaxovat. Bolest byste neměli cítit vůbec.

Poté, co je z pokožky odstraněna hlavice, může být ošetřené místo tuhé a je proto ideální jej promasírovat. Krátkou masáž vám poskytne pracovník příslušné kliniky, která vám kryolipolýzu provádí. Tím zákrok končí. Ihned po něm můžete jít domů bez toho, aniž byste potřebovali nějakou speciální rekonvalescenci. Můžete jít do práce, do školy, jít si zaběhat,…

Ošetřená pokožka bývá citlivá obvykle několik málo dní po zákroku. Během následujících dní byste měli hodně pít. Lymfa musí dobře proudit, aby správně odplavovala zničené tukové buňky z těla, čemuž příjem tekutin napomáhá.

Kdo by kryolipolýzu neměl absolvovat?

Existují určitě lidé, pro které kryolipolýza není příliš vhodná. Obecně se dá říci, že:

Kryolipolýza je vhodná pro ty, jejichž obezita není větší než 10%, a kteří mají lokalizované tukové polštářky.

Lidem s vysokým podílem útrobního tuku a s vyšší obezitou kryolipolýza nepomůže. Není vhodná ani pro těhotné a kojící ženy, pro jedince s kardiovaskulárním onemocněním, s vadou či onemocněním cévního systému, při nemocích kůže, onkologických onemocněních, epilepsii, při nemoci slinivky, jater a ledvin a dalších nemocech.

Ještě předtím, než kryolipolýzu podstoupíte, je třeba prodiskutovat svůj zdravotní stav s personálem nebo svým lékařem. Důležitý je také správný výběr salónu, kde vám kryolipolýzu provedou.

Účinky kryolipolýzy

Po jedné aplikaci kryolipolýza způsobí úbytek tukových polštářků přibližně  o 25%. Výsledek však není okamžitý, ale trvá asi 4 – 6 týdnů, než se projeví. Tukové buňky se odplavují obvykle 2 – 3 měsíce.

Efekt je však trvalý, což patří mezi hlavní výhody této metody. K obnovní zničených tukových buněk už nedojde, nicméně mohou na jejich místě vzniknout nové tukové polštářky.

Ač by se mohlo zdát, že je kryolipolýza zázrak, který slibuje trvalé zhubnutí bez námahy, není tomu tak. Je spíše dobrou metodou jak formovat problematické partie, a to především v momentě, kdy nezabírá dieta, změna jídelníčku ani sport.

Ohodnoťte článek

Váš komentář