Máte často chuť na jednu z těchto potravin? Možná máte skrytý zdravotní problém.

Každý z nás někdy pocítí chuť na čokoládu, na kávu, na pomeranč,… Pokud se jedná o občasnou záležitost, není na tom nic zvláštního. Pokud ale máte každý den chuť na jednu z následujících potravin, mohl by to být signál toho, že trpíte nějakou skrytou chorobou. Jaké potraviny to jsou a jaký zdravotní problém mohou signalizovat?

Po několika letech sledování jídelníčku dospěli vědci z Texaské univerzity, z Fakulty kvality života a životního prostředí, že tíhnutí k následujícím potravinám může znamenat zdravotní potíže. Jedná se o jablka, citróny, hlávkové zelí, olivy a zmrzlinu. Organismus samotný vám napoví, co potřebuje, pokud pod vlivem nemoci dochází k nějaké změně.

Jablka

Pokud tíhnete ke konzumaci jablek, mohlo by to signalizovat počínající problémy se srdcem. Lidské tělo z jablek čerpá minerály, například železo, fosfor, hořčík nebo vápník, a vitamín C. Pokud máte často chuť na jablka, značí to zvýšenou hladinu cholesterolu a potíže se srdcem.

Pamatuji si, že moje babička měla strašně ráda jablka. Měli jsme vlastní zahradu, takže jablka jsme měli domácí. Jedla je pravidelně každý den. Když jí bylo 52 let, diagnostikovali jí šelest na srdci a vadu chlopně. Za deset let nato zemřela na infarkt. Nevím, zda to může mít souvislost, ale chuť na jablka jí neopustila nikdy.
Alena

Citróny

Máte takřka každý den chuť na citróny? Pak byste si měli dávat pozor na onemocnění jater a žlučníku.

Olivy

Nadměrná chuť na olivy by mohla předznamenat zdravotní potíže se štítnou žlázou.

Hlávkové zelí

Častá chuť na zeleninové saláty z hlávkového zelí mohou být signálem onemocnění střev.

Zmrzlina

Neobvyklá chuť na zmrzlinu a potraviny se šlehačkou může být charakteristická pro ty, kteří trpí poruchami pohybového ústrojí.

Průzkumy lékařů také potvrzují, že lidé s nádorovým onemocněním trávicího traktu trpí nechutenstvím na maso. Lidé se žaludečními vředy obvykle nesnáší česnek a lilek. Radikální změna chutí a vlčí hlad mohou signalizovat diabetes.

Stalo se vám někdy něco podobného? Souvisela vaše přehnaná chuť na jednu ze zmíněných potravin s nějakým zdravotním problémem?

Ohodnoťte článek

Váš komentář