Tuk v těle a co vypovídá podle toho, kde se nejvíc ukládá?

Každá žena má jinou postavu, která je něčím specifická. Některé jsou šlachovité a každé cvičení v posilovně se hned projeví na svalové hmotě. Jiné jsou od přírody štíhlé a tuk na svém těle hledají jen velmi těžko. Jiné trápí výraznější partie a každé hubnutí jim dá pěkně zabrat, protože jim zkrátka byla dána do vínku korpulentnost.

Tukové vrstvy se ukládají v nejrůznějších částech těla. Obvykle nad tím, v jakých partiích se tuk ukládá, lidé nepřemýšlí, přestože tento poznatek může odkrýt poruchu organismu. Co značí tuk uložený v určitých partiích těla?

 • Tuk na bříšku

  Co značí tuk na břiše: dlouhodobý stres
  Tuk uložený v břišních partiích trápí mnoho žen, dokonce i těch, které mají jinak velice štíhlou postavu.
  Lidé, kteří trpí dlouhodobým stresem a depresemi, mají velice často problém s tukovými vrstvami v oblasti břicha. Pokud se bříško snažíte zhubnout, popřemýšlejte nad tím, zda opravdu neprožíváte silný stres a popřípadě zauvažujte nad tím, jak by se dal odbourat. Při hubnutí vám to každopádně pomůže.

 • Tuk na stehnech

  Co značí tuk na stehnech: sklon k přejídání se potravinami s vysokým obsahem cukru a moučnými výrobky
  Jestliže se vám tuk ukládá především v oblasti stehen, popřípadě zad, značí to, že v přehnané míře konzumujete moučné výrobky a sladkosti. Jestliže se tuku na stehnech a zádech chcete zbavit, vyřaďte z jídelníčku právě tyto potraviny.

 • Tuk na bocích

  Co značí tuk na bocích: porucha funkce štítné žlázy
  Tuk se na bocích usazuje vlivem thyroidních hormonů a může značit potíže se štítnou žlázou. Zkuste popřemýšlet nad tím, zda nemáte další příznaky poruchy funkce štítné žlázy.

 • Tuk na lýtkách

  Co značí tuk na lýtkách: nadměrná konzumace sladkostí a slaných jídel
  Tuk na lýtkách ženy obvykle příliš neřeší. Rozhodně ne tolik jako například tuk na břiše. Oplácanější lýtka je možné poměrně snadno zakrýt vhodným oblečením. Tuk se v oblasti lýtek ukládá zejména lidem, kteří často konzumují slaná jídla a sladkosti. Je proto dobré konzumaci takových jídel razantně omezit, a to nejen v případě, že se snažíte hubnout.

 • Tuk na pažích a prsou

  Co značí tuk na pažích a prsou: velké množství estrogenu (ženského hormonu) v krvi
  Pokud je původcem nadměrného ukládání tuku na pažích a prsou právě vysoká hladina estrogenu v krvi, je ideální tento problém řešit s gynekologem či endokrinologem.

Kde se tuk v těle ukládá vám? A souvisí tuk v určité části těla s nějakou poruchou organismu či nemocí?

Ohodnoťte článek

Váš komentář