Voda s citrónem – nezbytný doplněk každé snídaně

Je jedno, zda jste sportovec, manager nebo maminka na mateřské. Začátek každého dne je zásadní pro všechny bez rozdílu. Jednoduché ranní rituály nezaberou tolik času, ale zato mají veliký efekt: upevňují sebevědomí a disciplínu, pomáhají nám správně se naladit na nový den. Jestliže přemýšlíte nad tím, jakým rituálem začnete svůj den vy, zvolte vodu s citrónem! Zajímá vás proč? Pak čtěte dál!

Obvyklé ranní rituály většiny z nás jsou sice nezbytné, ale nijak zvlášť příjemné: kontrola mailů a sociálních sítí, příprava svačinky pro děti do školy, venčení psa a pak rychlý odchod do práce, protože jdete tak akorát na čas. Posezení u knihy může působit jako prkotina, která vás zdržuje při ranním shonu.

Proč ale nevstat o pár minut dřív a ráno si nevychutnat trochu jinak?

Sklenice vlažné vody se šťávou z půlky citrónu

Tento ranní rituál vám nezabere příliš mnoho času, ale zároveň přinese obrovský užitek:

  • Má velký vliv na imunitní systém. Díky vysokému obsahu vitamínu C vám vlažná voda s citrónem pomůže čelit nachladnutí a dalším nemocem. Vápník stimuluje činnost mozku a nervové soustavy. Kromě toho se vám normalizuje krevní tlak.
  • Citrón je zásadotvorný a pomáhá optimalizovat rovnováhu kyselin a zásad v lidském organismu. Přesto, že citróny mají kyselou chuť, v těle působí zásaditě a nezvyšují kyselost organismu, jak byste možná čekali. Vyváženost zásad a kyselin je základním klíčem ke zdravému organismu.
  • Vlažná voda s citrónem ke snídani je ideální při hubnutí. Pektinová vlákna, na něž jsou citróny bohaté, snižují chuť pocit hladu. Zásaditá strava také pomáhá shazovat přebytečná kila.

Začala jsem vodu s citrónem pít kvůli hubnutí. Dávala jsem si každé ráno třeba jen 2 – 3 dcl vody s citrónem a lžičkou chia semínek. Při dietě je to ideální i přes den. Hubnutí šlo snáz a navíc se mi cca po měsíci výrazně zlepšila kvalita pleti. Celkově jsem se cítila lépe. Rozhodně doporučuji!!
Barbora K.

 

  • Zlepšuje trávení. Citrónová šťáva pomáhá snižovat objem toxických látek, které se v trávicí soustavě vyskytují. Kromě toho vlažná voda působí jako stimul peristaltiku střevního a žaludečního traktu. Jedná se o stahy střeva a žaludku, pomocí nichž se posunuje potrava i odpad z ní.
  • Zlepšuje pokožku. Vitamín C pomáhá k vyhlazení vrásek a zbavení se nevzhledných pigmentových skvrn. Šťáva z citrónu působí také jako očista krve. Kůže je díky ní zdravější.
  • Prevence proti dehydrataci. Pokud si ráno dáte 3 – 5 dcl vlažné vody s citrónem, může to v neposlední řadě působit také jako prevence proti dehydrataci organismu.
  • Působí močopudně. Tím voda s citrónem pomáhá zbavovat se nejrůznějších nepotřebných či škodlivých látek. Tělo se tak rychleji zbavuje toxinů.

Účinek samozřejmě nečekejte po dvou dnech. Trvá určitě pár týdnů, než na sobě začnete příznivé účinky pozorovat. Jako příjemný rituál na vás však bude vlažná voda s citrónem působit už po pár dnech.

Ohodnoťte článek

Váš komentář